Nietypowe przyrządy kuchenne

przyrząd do kuchniiDo wykonania większości prac kuchennych wykorzystujemy zwykle kilka standardowych narzędzi- nóż, łyżka, garnek, tłuczek, itd. Często więc nie zdajemy sobie sprawy z istnienia innych akcesoriów, czasem bardzo przydatnych, a czasem po prostu śmiesznych. Czasem zobaczymy tylko reklamę kolejnego cudownego robota kuchennego, który potrafi wszystko, albo kompletu nienawodnych noży na każdą okazję. Jednak to nie wszystko co oferują coraz bardziej pomysłowi sprzedawcy. Zobaczcie kilka wybranych przez nas pozycji i sami oceńcie – przydatny gadżet, o którym jakoś nikt wcześniej nie pomyślał, czy kolejny sposób na zdarcie z klienta pieniędzy.

 1. Trzymak do pomidorów
  Co nam po ostrych nożach, jeśli utniemy sobie nimi paluchy? A o to szczególnie łatwo, gdy kroimy obłe i śliskie przedmioty, jak pomidory, cebule czy jajka. Ale z trzymakiem nie musimy się o to martwić. Wystarczy umieścić produkt w objęciach plastikowych łapek i kroić pomiędzy ich żeberkami. Dziecinnie proste!
 2. Nożyczki do pizzy
  Brzmi nietypowo, ale od razu wiadomo, o co chodzi. Prawdopodobnie każdemu zdarzyło się dostać źle pokrojoną pizzę i nie móc oderwać kawałka, a niektórzy może mieli problem z podzieleniem własnoręcznie przygotowanej pizzy. Dzięki temu urządzeniu nie tylko uporamy się z nawet skamieniałym ciastem, ale też od razu możemy je kulturalnie podać, dzięki załączonej szpachelce.
 3. Obieraczka do ananasów
  To akurat gorąco polecamy. Pokrojenie ananasa tradycyjnym sposobem nie jest łatwe. Zwykle ścinamy jego dużą część przy tej czynności. Ten gadżet nie dość czy uprości cały proces, to jeszcze pozwoli na stworzenie fantazyjnego wzoru, który może być świetną ozdobą obiadu bądź deseru.
 4. Obieraczka do awokado
  Nie tylko obranie i pokrojenie ananasa może sprawiać problem. Równie kłopotliwym owocem wydaje się być awokado. Dlatego powstała specjalna obieraczka, która wyglądem przypomina nam siatkę do wyławiania ryb z akwarium. Jeśli jednak ktoś nie planuje jeść go zbyt często, my polecamy sprawdzoną metodę z nożem i łyżką (kroimy na pół, potem w łupince starając się jej nie przerwać, a na koniec wyciągamy łyżką).
 5. Młynek do pietruszki
  Z młynkiem do pieprzu często mamy do czynienia, ale do pietruszki? Cóż, to i to na „p”. I faktycznie jest ona bardzo intensywna w smaku, więc rozumiemy potrzebę jej drobnego posiekania (a w tym wypadku – zmielenia).
 6. Obieraczka do kukurydzy
  Nie długo do każdego warzywa i owocu trzeba będzie mieć osobną obieraczkę. Ale póki co pozostańmy przy kukurydzy, której jedzenie prosto z kolby jest przecież takie męczące. Choć jeśli ta zabawka pozbawia też produkt tych wiecznie wchodzących między zęby łusek, to może warto jej się bliżej przyjrzeć.
 7. Zmywarka bez wody
  Przejdźmy teraz do czegoś znacznie poważniejszego, niż małe plastikowe lub metalowe zabawki. Zmywanie bez wody brzmi jak absurd, ale jest już kilka modeli zmywarek, które to potrafią. Jak w takim razie funkcjonują? Do czyszczenia używają kawitacji, czyli ultradźwięków. Pozwoli to zaoszczędzić nie tylko na surowcach energetycznych, ale też środkach do zmywarek.
 8. Kuchnia w kuli
  A co jeśli to nie poszczególne akcesoria będą gadżetami, a cała kuchnia? Brazylijscy wizjonerzy opracowali kuchnię zamkniętą w kuli o średnicy około 2m (4,6m po rozłożeniu). Mieści ona najważniejsze urządzenia, takie jak piekarnik, mikrofalówka, zmywarka, lodówka, zlew, szafki i trochę nowoczesnych technologii. Dzięki temu można by ją rozkładać w miarę potrzeby za pomocą dołączonego pilota. Wg nas jest to jednak jeszcze zbyt futurystyczna wizja.

Na koniec coś całkiem na odwrót. Zamiast nowych akcesoriów do starych zastosować, nowe zastosowanie znanych nam przedmiotów kuchennych – czyli fajny cover hitu zespołu Nosowskiej wykonany przez Cezika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>