KUCHNIA

 

Jak optycznie powiększyć kuchnię?

kitchen-1940176_1920

Dobór mebli do kuchni jest istotną i ważną decyzją. Remontując kuchnię wiele osób zastanawia się jakie meble będą najlepiej pasować rozłożenia wnętrza. Jest to dość trudny wybór, gdyż decydując teraz, zakupione meble będą służyły bardzo długo. Dlatego też warto postawić na meble, które szybko się nie znudzą i będą pasowały do całego wystroju domu.

Kuchnia zabudowana od czego zacząć

kuchnia zabudowana

Kuchnia zabudowana to doskonały pomysł dla osób ceniących sobie indywidualne rozwiązania oraz oryginalne projekty. Sprawia, że kuchnia wygląda schludnie i wyjątkowo. Zabudowanie kuchni sprawia, że wszystkie moduły są uporządkowane, a każdy przedmiot ma swoje miejsce i przeznaczenie. Dobrze przemyślany projekt pomoże ci podzielić kuchnię na strefy, które nie przeszkadzają sobie wzajemnie i płynnie przechodzą jedna w drugą. Tak przemyślany podział przestrzeni zwiększa jej użytkowość oraz pozwala zaoszczędzić wiele miejsca. Początkowo projekt taki powstał z myślą o małych pomieszczeniach, jednak z czasem pomysł ten przypadł do gustu wielu użytkownikom i stosowany jest coraz częściej. Jednak, aby koncepcja była spójna oraz dopasowana do różnych aranżacji wnętrz, musi być odpowiednio przemyślana i zaprojektowana.

Nowa moda czy praktyczne rozwiązanie? – Kuchnia otwarta

kuchnia_otwartaW ostatnich latach coraz bardziej popularne jest budowanie kuchni połączonej z salonem lub jadalnią. Trend ten przybył do nas wraz z inwestycjami deweloperów, a właściwie powrócił, gdyż w dawnych czasach nie było miejsca na wydzielanie osobnych pokojów. Czym jest więc spowodowana ta nawracająca fala? Czego możemy spodziewać się przy tym rozwiązaniu? Jak zminimalizować wady, uwydatnić zalety i poradzić sobie z niełatwym zadaniem aranżacji tego typu pomieszczenia? W tym artykule postaramy się pokrótce wyjaśnić to w jak najprostszy sposób.

 

Na czym gotować – gaz czy indukcja?

kuchenka gazowaBudowa nowego domu, remont kuchni czy wyposażanie mieszkania wiąże się z szeregiem pytań „co wybrać?”. Jaki kolor kafelków, stół, który pasowałby do wystroju, model lodówki, itd? Jednak najważniejszym zadaniem w kuchni jest przygotowywanie posiłków, a nieodłącznym jego elementem jest gotowanie. Stąd też pojawia się pytanie „na czym będziemy gotować?”.