Kuchnia zabudowana od czego zacząć

kuchnia zabudowana

Kuchnia zabudowana to doskonały pomysł dla osób ceniących sobie indywidualne rozwiązania oraz oryginalne projekty. Sprawia, że kuchnia wygląda schludnie i wyjątkowo. Zabudowanie kuchni sprawia, że wszystkie moduły są uporządkowane, a każdy przedmiot ma swoje miejsce i przeznaczenie. Dobrze przemyślany projekt pomoże ci podzielić kuchnię na strefy, które nie przeszkadzają sobie wzajemnie i płynnie przechodzą jedna w drugą. Tak przemyślany podział przestrzeni zwiększa jej użytkowość oraz pozwala zaoszczędzić wiele miejsca. Początkowo projekt taki powstał z myślą o małych pomieszczeniach, jednak z czasem pomysł ten przypadł do gustu wielu użytkownikom i stosowany jest coraz częściej. Jednak, aby koncepcja była spójna oraz dopasowana do różnych aranżacji wnętrz, musi być odpowiednio przemyślana i zaprojektowana.

Mała kuchnia

Niewątpliwie małe kuchnie stanowią wyzwanie dla architektów. Przy takim projekcie należy pamiętać o swobodzie poruszania się a także spójnym przejściu z jednego modułu na drugi. Oczywistym wydaje się umiejscowienie zlewozmywaka koło suszarki, czy wygodny dostęp do noży w miejscu przygotowywania posiłków. Przede wszystkim przy projektowaniu małej kuchni należy pamiętać o możliwie jak największym wykorzystaniu każdego metra. Pomieścisz dzięki temu wszystkie akcesoria kuchenne, a każdy przedmiot będzie miał swoje miejsce. W tym przypadku z pomocą przychodzi zastosowanie systemu zabudowanego. Pozwala on wykorzystać każdą szparę, która w normalnych warunkach nie miałaby żadnego zastosowania. Dobrym rozwiązaniem jest również zamontowanie szafki cargo. Wygodnie się wysuwa oraz wyposażona jest w kosz, który pozwoli na dokładną segregację produktów, a także łatwy dostęp do każdego z nich.

kuchnia zabudowana

Projekt kuchni dużej

W przypadku dużej kuchni istnieje większe spektrum rozwiązań. Tak naprawdę to w jaki sposób zostanie zaprojektowana zależy od naszej wyobraźni oraz budżetu. W tym przypadku proponujemy zastosować spersonalizowane meble kuchenne. W pełni wyposażona kuchnia powinna posiadać: szafki dolne i górne, szafkę z suszarką, szafkę z koszem cargo, zabudowę do lodówki oraz mikrofali, front do piekarnika oraz zmywarki. Dobrym rozwiązaniem, na który możemy sobie pozwolić tylko w dużych kuchniach jest tzw. wyspa kuchenna. Zazwyczaj wyposażona jest ona w dodatkowy blat, niekiedy posiada wbudowaną kuchenkę z okapem, a także dodatkowe szafki.

Niezależnie jakiego typu kuchni jesteśmy właścicielami (dużych czy małych), zabudowa kuchni będzie dobrym wyborem. Poprawia ona nie tylko walory wizualne ale również zwiększa funkcjonalność każdej kuchni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>