Jakie kolory w nowoczesnym pokoju dziennym?

meble bog-fran

W ostatnich czasach modny staje się styl nowoczesny. Bez zbędnego przepychu, natomiast bardzo efektowny, który nadaje przestronności pomieszczeniu. Jest pełen elegancji oraz niezwykle stonowany. Styl ten określa się mianem dobrego smaku ubrany w ponadczasowe formy.

Zacznijmy od okien i drzwi. W każdym pomieszczeniu, w szczególności w tych mniejszych najlepiej zastosować duże okna, natomiast w przypadku drzwi najlepiej sprawdzą się przesuwne ze szkła mlecznego lub drewniane. Takie zabiegi spowodują optyczne powiększenie powierzchni, a także zwiększą dostęp światła.

meble bog-fran

Wybierając meble do salonu w stylu nowoczesnym dostępne są drewniane lub w kolorze dobranym według preferencji, jak białe, czarne, beżowe, czerwone i wiele więcej. Najczęściej kupowane są w tonach bieli i szarości oraz dębu i ciemnego orzecha. Kolory te są neutralne, mają charakter ponadczasowy, kojarzą się ze spokojem i świetnie komponują się z każdym odcieniem czy to ścian, czy dodatków. Same meble w tej formie w połączeniu z białymi ścianami są zbyt sterylne i nudne.Dzięki niebanalnym dodatkom, jak obrazy, dywany, zasłony itp. możemy dodać im charakteru i efektownego wyglądu.

Szyk i elegancję można podkreślić poprzez przeszkloną wityryn bryza z lampkami led lub ozdobne lampy, czy żyrandole. Należy jednak pamiętać o zachowaniu podobnych form, faktur oraz kolorów, aby nie przesadzić i nie wywołać efektu kiczu.

Zaktualizuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>