Jak urządzić pokój nastolatka – praktyczne porady

meble młodzieżowe

Pokój to najważniejsze miejsce dla nastolatka. Pełni wiele funkcji jednocześnie. W nim każdy nastolatek spędza najwięcej czasu. To połączenie sypialni, miejsca rozrywki, relaksu, a także nauki w jednym pokoju. Dla każdego młodego człowieka stanowi twierdzę, w której zamyka swoją prywatność. Dlatego też powinno być ono wyposażone we wszystkie niezbędne przedmioty przydatne dorastającemu człowiekowi.

Jakie meble są potrzebne w pokoju nastolatka

Przede wszystkim łóżko powinno stanowić centralną cześć pokoju młodzieżowego. Nie od dzisiaj wiadomo jak ważny jest sen dla rozwoju młodego człowieka. Ma wpływ na koncentrację, a także sprawność fizyczną. Dlatego też osoba w wieku dojrzewania, powinna spać min. 8 godzin i mieć komfortowe warunki. A te z pewnością takie zapewni odpowiednio dobrany materac oraz jego wielkość. Pamiętajmy, że osoba dojrzewająca szybko rośnie. Aby nie wymieniać łóżka co kwartał, radzimy zakupić większe. Przy doborze należy również zwrócić uwagę na to czy łóżko wyposażone jest dodatkowe szuflady oraz miejsce na pościel.

meble młodzieżowe

Meble młodzieżowe zazwyczaj produkowane są w żywych kolorach, jak czerwień, zieleń czy błękit. Często łączone są ze stonowanymi odcieniami szarości, bieli oraz czerni. Gotowe zestawy powinny przede wszystkim posiadać dużą szafę, regały z dodatkowymi szufladami, a także komodę. Drugim po łóżku ważnym elementem w pokoju młodzieżowym jest biurko. To przy nim nastolatkowie spędzają najwięcej czasu. Odrabiają lekcje, a także relaksują się, serfując po internecie czy grając. Jednak na rynku jest wiele modeli biurek. Na co zwrócić uwagę, aby spełniało swoją funkcjonalność, a przy tym były wygodne?

Przede wszystkim w miarę możliwości radzimy wybrać biurko o dużej powierzchni użytkowej. Powinno ono pomieścić nie tylko komputer, artykuły szkolne, lampkę, a także być wygodne podczas odrabiania lekcji. Dobrym gadżetem jest również możliwość regulacji nóg. Sprawia to, że biurko rośnie razem z nastolatkiem.

Należy pamiętać również o tym, żeby biurko było ustawione frontem do okna. Zapewni to wpadanie naturalnego oświetlenia przydatnego w szczególności przy nauce.

Zadbajmy o każdy szczegół. Takim z pewnością będzie montaż pełnych drzwi bez przeszkleń. Jeśli ufamy naszym dzieciom nie powinno stwarzać nam dużego problemu zamontowanie dodatkowych zamków. Dzięki temu nasza pociecha będzie się cieszyła pełną prywatnością i z pewnością doceni ten gest.

Ale przede wszystkim najważniejszy jest styl. Zadbajmy, o to aby pokój był urządzony w ulubionych kolorach naszych pociech. Dobrym akcentem będzie również ciekawa fototapeta, przedstawiająca zainteresowania jej właściciela.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>