Jak udekorować stół na wigilię

stół wigilijny

Święta to wyjątkowy okres, w którym ozdabiamy nasze domy mnóstwem dekoracji i lampek. W tym czasie szczególny nacisk kładziemy na nastrojowość wnętrz. Dlatego też oprócz kolorowych choinek ozdabiamy również okna, stoły a nawet meble salonowe. Dbamy o każdy szczegół, tak aby jak najlepiej oddać ducha świąt. Jednak im więcej nie zawsze znaczy lepiej. W dalszej części dowiemy się w jaki sposób ozdobić stół wigilijny, tak aby pomieścił wszystkie 12 potraw, a przy tym ozdabiał wnętrze.

Podstawową kwestią jest kolorystka. Ważne jest, aby zgadzała się z pozostałymi elementami wnętrza. Najlepiej wybierzmy motyw przewodni i zastosujmy go w paru miejscach domu. Całość będzie wyglądać niezwykle elegancko, spójnie oraz schludnie.

Polecamy wybrać biały obrus, który będzie bazą dla pozostałych dekoracji. Dobrze jest rozłożyć wzdłuż środka stołu wąski bieżnik, najlepiej w kolorze czerwonym lub zielonym. Tylko na nim wykładamy dekoracje. Dobrze się spiszą motywy leśne, jak szyszki, gałązki sosny, a także stroiki. My polecamy stroiki ozdoby znajdujące się na stronie: domek-ogrodnika.pl. Dla utrzymania nastrojowości polecamy ustawić parę lampionów lub świec.

stół wigilijny

Bardzo ważnym detalem jest również odpowiednie rozłożenie sztućców. Po prawej stronie kładziemy noże i łyżkę do zupy, zaś po lewej widelce. Ważne jest również, aby od zewnętrznej strony znajdowały się sztućce, których będziemy używali jako pierwsze.

Pamiętajmy również o podtrzymywaniu tradycji. Pod obrusem powinna znaleźć się kępka sianka.

Dodatkowe nakrycie dla wędrowca również powinno się na nim znaleźć.

Również dobrze wyglądać będzie stół z drewnianym blatem, który pięknie się będzie prezentować bez obrusu. Ponadto doda wnętrzu naturalnego ziemistego charakteru, który dobrze będzie współgrał z iglastymi akcentami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>