Jak stworzyć przytulny salon?

salonUrządzanie salonu jest niesamowicie ciekawe. Wybór koloru ścian, mebli, zasłon… to ekscytujące zajęcie nie tylko dla pań, ale dla wszystkich, którym zależy, aby wystrój pokoju dziennego miał niepowtarzalny charakter. Oprócz tego, że powinniśmy pamiętać o tym, by wszystkie elementy dobrze ze sobą współgrały, musimy zadbać, by salonik był przytulny i przyjazny dla każdego, kto zachce w nim odpocząć. Jak to zrobić? Przeczytajmy!

Znaczenie koloru

Przede wszystkim to kolor ścian decyduje o tym, czy pomieszczenie jest przytulne, czy też nie. Warto postawić na kolory ciepłe, takie jak piaskowy żółty, brzoskwiniowy, czy beżowy. Zbyt ciemne, ponure kolory działają negatywnie na klimat pomieszczenia.

Meble w salonie

Wybór odpowiednich mebli salonowych ma równie istotne znaczenie, co kolor ścian. Wyposażenie w mocnych, zdecydowanych kolorach, takich jak czerń czy biel z pewnością nie ociepli naszego wnętrza. Warto zainwestować w naturalne drewniane meble, równie dobrym rozwiązaniem będzie wiklina.

Nie bez znaczenia jest również forma mebli. Proste geometryczne kształty oziębią nasze wnętrze. Powinniśmy szukać raczej ciężkich drewnianych komód i szaf, które sprawią, że nasz salon zrobi się bardziej przytulny.

Jakie dodatki ocieplą salon?

Odpowiednio dobrane dodatki sprawią, że nawet bez większego remontu możemy uczynić nasz salon bardziej przytulnym. Przede wszystkim wszelkiego rodzaju, koce, pledy w naturalnych barwach narzucone na kanapę przyczynią się do ocieplenia wnętrza. Podobną rolę odegrają poduszki poukładane na fotelu lub łóżku. Świetną dekoracją mogą okazać się także kompozycje stworzone ze świec.

Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na wystrój naszych okien. Zasłony mogą być wykonane np. z lnu lub innych naturalnych materiałów. Ciekawą propozycją mogą okazać się drewniane żaluzje.

Kominek ciepła doda

Ciekawym rozwiązaniem w salonie może okazać się kominek, który doda nie tylko fizycznego, ale i wizualnego ciepła. Palący się ogień i drewno w wiklinowym koszu przyczynią się do tego, że nasz salon będzie jeszcze bardziej przytulny.

Warto zadbać o to, by nasz salon był miejscem przytulnym. Z pewnością milej będzie się odpoczywało w takim pomieszczeniu, a komplementy zebrane od znajomych i rodziny z pewnością nie jeden raz wywołają uśmiech na naszej twarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>