Jak optycznie powiększyć kuchnię?

kitchen-1940176_1920

Dobór mebli do kuchni jest istotną i ważną decyzją. Remontując kuchnię wiele osób zastanawia się jakie meble będą najlepiej pasować rozłożenia wnętrza. Jest to dość trudny wybór, gdyż decydując teraz, zakupione meble będą służyły bardzo długo. Dlatego też warto postawić na meble, które szybko się nie znudzą i będą pasowały do całego wystroju domu.

Dodatkowym pojawiającym się problemem jest fakt mniejszych powierzchni, które trzeba zaaranżować w taki sposób, by optycznie je powiększyć. W tym momencie pojawiać się może wiele pytań, jakie meble kuchenne wybrać? Jaką kolorystykę zastosować? Lepiej sprawdzi się mat czy wysoki połysk? W tym artykule pomożemy znaleźć odpowiedź na te pytania!

Małe pomieszczenie utrudniają wybór wymarzonych mebli. Często musimy zrezygnować z tego co nam się podoba na poczet tego co będzie praktyczne. Wybierając meble do małej kuchni powinniśmy kierować się kilkoma zasadami odnośnie optycznego powiększenia pomieszczenia, a sama aranżacja stanie się prosta.

Jak powiększyć optycznie kuchnię

Postaw na prostą formę mebli!

Meble do małej kuchni powinny charakteryzować się prostotą i lekkością. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na fakturę. Zastosowanie zbyt dużej ilości zdobień czy grafik, nie są dobrym rozwiązaniem w małych pomieszczeniach. Lepiej sprawdzą się meble o prostych frontach w jasnych kolorach. Tekstura również ma znaczenie. Szafki z zbyt dużą ilością żłobień również mogą sprawić, że będzie wyglądać masywnie.

Wybierz meble z frontami na wysoki połysk!

Meble kuchenne, które posiadają fronty zrobione na wysoki połysk skutecznie odbijają światło, dodatkowo dobrym pomysłem jest wybór jasnych ich odcieni. Wybieranie mebli matowych może przyczynić się do przyciemnienia całej kuchni, gdyż absorbują one większość docierającego światła, co w konsekwencji może optycznie ją pomniejszyć.

Szukaj mebli w jasnych kolorach!

Chcąc skutecznie powiększyć kuchnię warto postawić na meble o jasnych barwach, które odbijają światło, dzięki czemu optycznie zostaje powiększone pomieszczenie. Kolory, które najlepiej odbijają światło, powiększając tym samym optycznie wnętrze to wszelkie odcienie bieli, ewentualnie bardzo jasne barwy np. róż czy błękit. Kolejną kwestia, na która warto zwrócić uwagę to tekstura mebli. Dobrze sprawdza się wysoki połysk, który dodatkowo sprzyja odbiciu światła. Należy unikać oczywiście ciemnych oraz drewnianych mebli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>