Dziwne japońskie wynalazki

japońskie wynalazkiMyśl techniczna tego kraju jest zaprawdę zdumiewająca i to na każdym polu. Mamy tu na myśli zarówno znaczny rozwój technologii, jak i bardzo futurystyczne, czasem przerażające wynalazki. W tym artykule skupimy się na tym, co mieszkańcy Kraju Kwitnącej Wiśni są w stanie zrobić z tak niepozornym miejscem, jak łazienka.

1. Ubikacja
Nowoczesne japońskie ubikacje nazywa się Washletami i są ona naszpikowane elektroniką. Ich najbardziej charakterystycznym elementem jest zintegrowany bidet o różnych opcjach podmywania. Ponadto do najczęściej występujących opcji należą: automatycznie otwierana pokrywa, podgrzewane siedzisko, automatyczne spłukiwanie wody i odświeżacz powietrza czy nawet odtwarzanie mp3. Mimo, że już to może szokować, to jeszcze nie wszystko. Bardziej zaawansowane modele posiadają własną klimatyzacje, podświetlenie czy też tworzą harmonogram użytkowania by jak najlepiej zarządzać energią. Najnowszą opcją jest możliwość odczytywania danych medycznych, takich jak stężenie cukru we krwi, tętno czy ciśnienie, a rozwój Washletów jeszcze się wcale nie zakończył.

2. Wanna
Inną japońską myślą jest specjalna ekologiczna wanna, która zmniejsza zużycie wody. To oraz wygodę zapewnia jej ergonomiczny kształt, przywodzący na myśl połówkę jajka wydrążoną w środku na kształt ułożenia ludzkiego kręgosłupa. Oszczędność wody wynika z możliwości nachylenia wanny pod wskazanym kątem, w zależności od planowanego użytkowania (mycie stóp, obmycie albo kąpiel).

3. Lustro
Czy widzieliście kiedyś lustro na pilota? Możecie być pewni, że wszystko co wymyślicie, jest już dostępne albo pracują nad tym w Japonii. Tak jest i w tym wypadku. Dzięki temu w trakcie porannego mycia zębów możemy sprawdzić też pogodę, godzinę albo podzielić się łazienkowymi przemyśleniami na facebook’u. Tylko nie zapomnijmy się przy okazji przejrzeć.

4. Gadżety upiększające
Tych naturalnie jest cała masa, ale wspomnimy o kilku naszym zdaniem najbardziej interesujących/szokujących. Smoczek do ust w kształcie… ust może i upodobni użytkowniczkę do dmuchanej lali, ale za to poprawi pracę jej mięśni mimicznych, co nada skórze elastyczności. Dziwne elektryczne urządzenie z plastiku, którego zastosowania nigdy byśmy się nie domyślili, pomoże nam podnieść swój nos. A jeśli chcesz faktycznie ćwiczyć wszystkie partie ciała – nie zapomnij o mięśniach szyi, szczęki i gardła. W tym wypadku możesz skorzystaj z pompki pod brodę.

5. Łazienka przenośna
Japończycy niezwykle dbają o komfort i higienę. Dlatego jeśli wybierają się w podróż, mogą łazienkę zabrać ze sobą. Do skład takiego podróżnego zestawu proponujemy: przenośny prysznic, Washlet a nawet bidet (w 6 modnych kolorach).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>