Drzwi bezprzylgowe czy przylgowe?

drzwi bezprzylgowe

Współczesne aranżacje wnętrz skupione są na najdrobniejszych szczegółach. Każdy element ma nie tylko swoja funkcję użytkową ale również powinien pasować do pozostałych dekoracji. Coraz większy nacisk kładzie się na estetykę oraz wykończenie.

Dobrze w ten trend wpisują się drzwi bezprzylgowe. Charakteryzują się się tym, że zawiasy są schowane, a skrzydło tworzy jednolitą powierzchnię ze ścianą. Zastosowana w tym przypadku zazwyczaj jest ościeżnica regulowana. Jak sama nazwa wskazuje, posiada ona regulacje, które dopasowują się grubości ściany. Posiada wbudowane opaski, które obejmują mur z obu stron, co wpływa na taki jednolity efekt wizualny. Są coraz powszechniej używane, a także polecane przez ekspertów nie tylko ze względu na walory estetyczne ale również przez stosunkowo łatwy montaż i większą wytrzymałość.

Drzwi bezprzylgowe zatem doskonale nadają się nowoczesnych oraz małych wnętrz. Dodatkowe zastosowane kolorystyki zbliżonej do ścian, może pomóc powiększyć optycznie wnętrze.

Drzwi przylgowe są do znanym nam tradycyjnym modelem. Przede wszystkim różnią się tym od poprzednich, że skrzydło nachodzi na ościeżnicę, a zawiasy są widoczne. Model ten najlepiej sprawdza się klasycznych pomieszczeniach. Nadal cieszy się większą popularnością i niesłabnącym zainteresowaniem. Może to wynika z jeszcze niewielkiej wiedzy o drzwiach bezprzylgowych. Bowiem jeszcze do niedawna większość modeli oferowana była w formie przylgowej. Minusem z pewnością jest konieczność zastosowania ościeżnicy stałej. Nie da się jej dopasować do ściany, a montaż powinno się uwzględnić już na poziomie budowy.

Które drzwi lepsze? To zależy na jakim efekcie nam zależy. Tradycjonalistom, którzy cenią sobie klasyczne rozwiązania drzwi przylgowe przypadną bardziej do gustu. Fanom nowoczesnych drzwi polecamy się zastanowić na opcją bezprzylgową. Przede wszystkim jest to trend, który będzie coraz bardziej umacniał swoją pozycję. Poza tym doskonale pasuje do designerskich dodatków i nowoczesnych sprzętów, stosowanych w nowych nowoczesnym projektowaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>